Staff

Aneta Wrona

Trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem. Posiada praktykę biznesową i wieloletnią praktykę dziennikarską menadżerską i trenerską.

Prowadzi autorskie warsztaty i sesje coachingowe z wystąpień publicznych i komunikacji dla firm, przedstawicieli biznesu, dziennikarzy i polityków. Jest też specjalistką do spraw kreowania medialnego wizerunku.  Doświadczenie trenera i coacha zdobywała w firmach: Katarzyna Korpolewska Profesja Consulting, gdzie prowadziła szkolenia z zarządzania, komunikacji i negocjacji i Sandler Training International, instytucie specjalizującym się w zaawansowanych technikach sprzedaży. W 2010 wykładała w Szkole Głównej Handlowej Innowacyjne Techniki Sprzedaży, od 2012 wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa imienia Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wieloletnia dyrektor programowa i członek zarządu stołecznego Radia Kolor. Dziennikarka lubelskiego Radia Puls, TVP 3, Radia Kolor, Programu III Polskiego Radia. Była dyrektor wydawnicza ViMedia. W latach 2008 – 2009 rzecznik prasowa i dyrektor marketingu Telewizji Polskiej S.A. Wykładowca w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku – wystąpienia publiczne i budowanie marki osobistej.

Szkolenia między innymi dla: A&P Brands,Wolters Kluwer, Dominet Bank, Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Infrastruktury, Telekomunikacja Polska, Raben, Urzędy Miasta
Stołecznego Warszawy, Orange, Bałtycki Terminal Kontenerowy, Kopex Machinery, Braster, Polskie Radio, Instytut Dyplomacji.

Małgorzata Wiśniewska

Dziennikarka, absolwentka psychologii.  Reporterka, wcześniej także prezenterka w Panoramie i  w Wiadomościach TVP. Autorka reportaży, oraz programów o problematyce społecznej i zdrowotnej.    Laureatka wielu nagród dziennikarskich, m.innymi Białego Kruka, Złotego Otisa czy Lidera Ochrony Zdrowia w Mediach, a także nagroda Świętego Kamila.   Uczy warsztatu dziennikarskiego , występowania przed kamerą i budowania relacji reporterskich. Lubi poznawać miejsca, do których nie każdy ma szansę zajrzeć… I odkrywać  nieznanych bohaterów.

Bertek Jędrzejak

Dziennikarz, prezenter , konferansjer . Od lat związany z telewizją . Karierę zaczynał w Telewizji Polskiej. Pracował w Wiadmościach, Panoramie, Teleeksspresie i Kurierze. Obecnie jest prezenterem pogody w telewizji TVN, a na co dzień współpracuje z najpopularniejszą telewizją śniadaniową – Dzień Dobry TVN. Sympatyczny, uśmiechnięty, pełen pozytywnej energii, doceniany i lubiany przez widzów… stara się zarazić ich swoją ciekawością świata. Dużo podróżuje – nie tylko z kamerą DDTVN, ale też prywatnie. 
Ma na koncie wiele wyróżnień i nagród (m.in. Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za debiut dziennikarski). Nominację do Telekamery dla najlepszego prezentera pogody. Jak sam mówi: teraz czeka już tylko na Wiktora i Oskara…..
Znakomicie prowadzi duże imprezy masowe, gale i koncerty, a także konferencje prasowe i wydarzenia medialne (prowadził mi.in. Impezy WOŚP, koncerty Bajm , Piersi, Budka Suflera, pokazy mody Ewy Minge, Bernarda Hanaoki, Macieja Zienia, oraz wiele innych eventów. Prowadził też imprezy dla znanej restauratorki Magdy Gesler ). Biegle mówi po angielsku.
Przez 10 lat prowadził Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze (przez 15 lat tańczył w Lubuskim Zespole Pieśni i tańca w Zielonej Górze, z którym zjeździł cały świat). I właśnie miesiące spędzone w trasach koncertowych od Meksyku przez Canade czy Panamę zaszczepiły w nim ciekawość ludzi i świata.
Korzystając ze swojego wieloletniego dziennikarskiego doświadczenia prowadzi także szkolenia medialne. Szkolił między innymi rzeczników prasowych Policji, Straży Pożarnej, Poczty Polskiej. Prowadził też zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Zielonogórskim i Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu.

Dariusz Bohatkiewicz

W Panoramie od … stycznia 2005 roku, w międzyczasie także Wiadomości, a od marca 2013 znów w Panoramie. Wcześniej: RMF FM, Fakty TVN przez 3 lata, Radio Plus, TV Puls, a także TVP Kraków. Od 1 lutego 2019r. – korespondent TVP S.A. z Londynu. Prowadzi również Magazyn kryminalny 997 w TVP 2.

Redakcyjny specjalista od … polityki historycznej, afer, armii, służb specjalnych, międzynarodowych konfliktów zbrojnych, politycznych.
W tej pracy cenię … przebywanie w miejscach, gdzie dzieją się najważniejsze wydarzenia dla kraju i świata. Samemu można ocenić co się dzieje i bezstronnie relacjonować wydarzenia, nie opowiadając się po żadnej ze stron.
Nie tylko praca … od zawsze i na zawsze kibic Wisły Kraków. Miłośnik futbolu, koszykówki i tenisa. Hobby: kawaleria, historia XX-lecia międzywojennego i dawnych kresów wschodnich. Fanatyk Józefa Piłsudskiego i wspaniałej postaci gen. Bolesława Wieniawy–Długoszowskiego.

Tomasz Miara

Dziennikarz z ponad 18 letnim doświadczeniem zawodowym. Przez 12 lat związany z Radiem ZET będąc jednym z bardziej rozpoznawanych głosów tej stacji. Przez te wszystkie lata doświadczenia w wielu redakcjach pracował  na różnych stanowiskach od reportera przez dziennikarza wiadomości, po funkcje dziennikarza i prezentera. Przez ostatnie dwa lata swojej pracy w Radiu ZET pełnił również funkcję Szefa prezenterów. Obecnie pracuje w Rock Radiu.

Na początku 2013 roku, jako konsultant i dziennikarz, związany był z internetowym Radiem INFOR.PL

Obecnie m.in. przeprowadza video wywiady z cenionymi postaciami świata medycyny dla portalu Openmedica.tv zatytułowane “Miara sukcesu w medycynie”,  pracuję jako dziennikarz i prezenter w Radiu KOLOR oraz zaangażował się  w pracę akademickiego, internetowego Radia Polska Live!

Jerzy Rowiński

Dziennikarz i konferansjer, magister muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, Od ponad 30 lat związany z mediami – Polskie Radio, Radio Dla Ciebie, TVP – redaktor radiowych audycji muzycznych tj. Studio Stereo Zaprasza, Studio Gama, Magazyn Muzyczny Rytm, Filharmonia Radia Dla Ciebie, i wielu innych. Od 25 lat prowadzi koncerty i imprezy muzyczne koncerty z Festiwalami Polskiej Piosenki w Opolu włącznie. Na przestrzeni lat był gospodarzem takich wydarzeń artystycznych jak: „Legendy Polskiego Rocka”, „ Rewia Małgorzaty Potockiej”, Jubileusz zespołu „Skaldowie”, trasa koncertowa po Polsce Demisa Roussosa, program profilaktyczno- rozrywkowy z cyklu „ NIEĆPA – czyli nie piję , nie palę, nie ćpam”.
W Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku, prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami : Radiowe Programy Muzyczne, Praca z mikrofonem oraz Obraz i Dźwięk.

dr Jacek Żurawski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii najnowszej. Adiunkt w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie (Zakład Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Od 2016 roku prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych SAN. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS (zajęcia z zakresu ochrony własności intelektualnej, prawa reklamy, prawa mediów). Trener Akademii Telewizyjnej TVP S.A. Autor Prawo mediów. Zbiór przepisów prawnych ,Warszawa 1997 (drugie wydanie 2002) oraz Media wobec kampanii wyborczych. Przepisy i orzecznictwo, Warszawa 2005 (publikacja elektroniczna) a także kilkunastu artykułów naukowych oraz rozdziałów w monografiach poświęconych prawnym aspektom funkcjonowania mediów oraz historii najnowszej. Ponadto opublikował ponad 100 artykułów popularnonaukowych z zakresu prawa autorskiego, prawa prasowego, prawa radiofonii i telewizji oraz prawa reklamy oraz o tematyce historycznej („Aktualności telewizyjne”, „Radio Lider”, „Wizja publiczna”, „Zeszyty Europejskie”, „Zeszyty Telewizyjne”, „Mówią Wieki”).

Od 1994 roku zatrudniony w Biurze Spraw Korporacyjnych Telewizji Polskiej S.A. Hobby bibliofilstwo.

Krzysztof Czerwiecki

….

Paweł Taczała

Realizator radiowy z dziesięcioletnim stażem, miłośnik pracy w środowisku DAW i muzyk wykorzystujący niekonwencjonalne instrumenty oraz przestrzeń miejską do tworzenia muzyki ambientowej.

Maciej Ejsmond-Mechowski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i stypendysta Uniwersytetu Wiedeńskiego. Naucza  języka niemieckiego i polskiego dla cudzoziemców. Szczególnym zainteresowaniem darzy wykorzystywanie autentycznych materiałów audiowizualnych w procesie nauczania. Swoje metody pracy z tymiż prezentował już dwukrotnie na światowych kongresach nauczycieli języka niemieckiego – w Jenie i Bolzano. Innym aspektem jego pasji dydaktycznych jest praca z piosenką. Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w Instytucie Polonistyki Stosowanej prowadzi od wielu lat zajęcia ze współczesnych tendencji w nauczaniu języków obcych.”

Artur Zaremba

Realizator dźwięku radiowy i telewizyjny z wieloletnim doświadczeniem.

W latach 1986 – 1990 realizator dźwięku ORS „Radio Centrum“, szef Działu Techniki Telewizji TNL, współzałożyciel, dyrektor techniki Radio Puls w Lublinie, współzałożyciel, dyrektor techniki, Wiceprezes Zarządu Radio Rekord FM, dyrektor Studia Hendrix – Radio Lublin S.A. Doradca Zarządu ds techniki Radio Lublin S.A. Od 2001 roku – obecnie, realizator dźwięku TVN S.A. Właściciel, istniejącej od 1994 roku firmy “Fashion Studio”, gdzie powstało ponad 3500 reklam radiowych, audycji muzycznych i słowno-muzycznych. Właściciel – istniejącego od 2005 roku i nadającego w internecie – Radio Polska Live!

Prezes Zarządu – Auxilium – Fundacji Edukacji Społecznej, współzałożyciel Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku.

Programy, które realizowaliśmy i realizujemy dla telewizji