Tomasz Knapik – legendarny lektor w Akademii.

To co nas odróżnia od innych  to:

Duża ilość praktycznych zajęć – montaż dźwięku, relacje na żywo, praca w studiu radiowym, praca przed kamerą, praca z prompterem – (390 godzin praktyk w ciągu trzech lat!) Własna profesjonalnie wyposażona rozgłośnia radiowa . Relacje na żywo z Sejmu, imprez plenerowych, miejsc ważnych wydarzeń – własny wóz transmisyjny. Wykładowcy – to czynni zawodowo, znani dziennikarze i producenci mediów ogólnopolskich… U nas to nie ściema i nie prowizorka. U nas nie wysyłamy studentów na dwutygodniowe praktyki, które polegają na robieniu kawy i przyglądaniu się pracy profesjonalistów, bo to nic nie daje. Przyjdź i sprawdź sam!

 

W roku akademickim 2019/2020 Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku wraz z WSTH w Podkowie Leśnej zapraszają na 3 – letnie studia licencjackie, na kierunkach o specjalności:

  • Dziennikarstwo sportowe (specjalizacja: Radio i Telewizja)
  • Dziennikarstwo informacyjne (specjalizacja: Radio i Telewizja)
  • Dziennikarstwo muzyczne (specjalizacja: Radio i Telewizja)
  • Reportaż (specjalizacja: Radio i Telewizja)
  • Realizacja dźwięku – dzienne, wieczorowe, zaoczne – realizacjadzwieku.edu.pl

 

Rekrutacja rozpoczyna się 1 maja 2019r. i  trwa do wyczerpania miejsc

W Akademii wiele się dzieje – bo pod nazwą Akademia Dziennikarstwo i Realizacji Dźwięku funkcjonuje uczelnia, profesjonalna rozgłośnia radiowa – Radio Polska Live! oraz komercyjne studio nagrań. Dodatkowo tworzy się programy w wersjach video.

Szczególnie dużo uwagi, w procesie kształcenia poświęcamy zdobywaniu doświadczenia poprzez praktyczną naukę zawodu i możliwości współtworzenia profesjonalnych programów z udziałem naszych studentów. Poniżej niektóre audycje, przy których powstawaniu uczestniczą studenci zarówno dziennikarstwa, jak i realizacji dźwięku. Więcej audycji można posłuchać na stronie Radia Polska Live! w dziale podcasty.

Dziennikarstwo – Komunikacja medialna, Specjalizacja: Radio i Telewizja

Kierunek jest zorganizowany wraz z WSTH w Podkowie Leśnej.

Od pierwszego zjazdu studenci wszystkich specjalności na kierunku – Dziennikarstwo – Komunikacja medialna, rozpoczynają zajęcia praktyczne z montażu dźwięku, rejestracji, tworzenia własnych audycji, pracy z mikrofonem, pracy na żywo – przy relacjach wozem transmisyjnym, a następnie pracy z kamerą, prompterem i montażem obrazu. Mamy własną profesjonalną rozgłośnię radiową, wyposażoną w najnowszej generacji sprzęt cyfrowy i jako jedyna szkoła w kraju swój wóz transmisyjny. Mamy małe studio telewizyjne – nie wysyłamy studentów na kilkutygodniowe praktyki!!! – bo to zwykle nic nie daje. U nas zajęcia praktyczne trwają przez całe studia, pod okiem dziennikarzy z kilkunastoletnim stażem, na co dzień pracujących w Telewizji Polskiej S.A, TVN, Polsat, Polskim Radiu S.A, rozgłośniach komercyjnych. Praktyka i obycie w zawodzie dziennikarza jest często ważniejsze od posiadanej wiedzy. My to wiemy!

Nowa reżysernia emisyjna Radio Polska Live!

Od taśmy analogowej, do pełnej technologii cyfrowej – Dante oraz mierników Loudness meter. R-1 jest jedną z pięciu reżysernii emisyjnych i post-produkcyjnych Radio Polska Live! www.polskalive.pl oddanych do dyspozycji studentów Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku.

To miejsce, gdzie umieszczamy fotorelacje z ważnych momentów w Akademii oraz Radiu Polska Live!

Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku

Sekretariat:
Kierownik sekretariatu: Katarzyna Zych

Tel. +48 22 295 07 10
Tel: +48 888 333 585
ul. Mangalia 4,
02-758 Warszawa

e-mail: sekretariat@realizacjadzwieku.edu.pl