Dziennikarstwo

Rekrutacja rozpoczęła się 1 maja 2019r.

Na muzyce znają się podobno wszyscy…. Dlatego właśnie tak trudno się  stać autorytetem.  Tylko nieliczni prezentują muzykę tak, że chcemy ich słuchać i dajemy wiarę w to, co mówią. Historia muzyki rockowej, popowej, bluesowej, hip-hopowej i wielu innych gatunków. Nurty w muzyce, trendy . To zagadnienia, które nie mogą pozostać Ci obce.. Ważne jest też,  abyś od początku nauki zdobywał doświadczenie i poznawał specyfikę pracy w mediach. Oprócz wiedzy, w równym stopniu, liczy się doświadczenie, które Ci oferujemy na najwyższym poziomie.Na muzyce znają się podobno wszyscy…. Dlatego właśnie tak trudno się  stać autorytetem.  Tylko nieliczni prezentują muzykę tak, że chcemy ich słuchać i dajemy wiarę w to, co mówią. Historia muzyki rockowej, popowej, bluesowej, hip-hopowej i wielu innych gatunków. Nurty w muzyce, trendy . To zagadnienia, które nie mogą pozostać Ci obce.. Ważne jest też,  abyś od początku nauki zdobywał doświadczenie i poznawał specyfikę pracy w mediach. Oprócz wiedzy, w równym stopniu, liczy się doświadczenie, które Ci oferujemy na najwyższym poziomie.

Reportaż – to jedna z najbardziej zaawansowanych form w radiu i telewizji. Reportaż, to sztuka, która na podstawie autentycznych faktów przedstawi słuchaczowi ich przebieg wraz z towarzyszącymi okolicznościami. Definicja tego gatunku dziennikarskiego sformułowana przez jednego z najwybitniejszych polskich reportażystów Ryszarda Kapuścińskiego, brzmi: „reportaż to rodzaj pisarski, który stara się przekazać prawdziwą i szczegółową relację o wydarzeniach bezpośrednio widzianych lub sprawach dokładnie udokumentowanych”.

Specyfika pracy dziennikarza sportowego wymaga od niego oprócz wiedzy, znajomości historii sportu, poszczególnych dyscyplin, igrzysk olimpijskich, składów drużyn, ale przed wszystkim – konkretnych umiejętności – pracy w stresie, pod presją czasu, w mało sprzyjających warunkach.  Nauczymy Cię relacji na żywo, montażu dźwięku, obrazu, pracy w studiu radiowym,  z kamerą i prompterem. Od początku studiów będziesz zdobywał praktyczne umiejętności i doświadczenie, pod okiem czynnie  pracujących dziennikarzy z kilkunastoletnim stażem pracy. Oddamy do Twojej  dyspozycji profesjonalną rozgłośnię radiową i jako jedyni w kraju ze wszystkich uczelni – własny wóz transmisyjny.  Bez względu na to, czy mówisz o piłce nożnej, koszykówce, tenisie, czy bobslejach, zawsze rób to profesjonalnie!

 

DZIEŃ OTWARTY: 13 KWIETNIA

Od pierwszego zjazdu studenci wszystkich specjalności na kierunku – Dziennikarstwo – Komunikacja medialna, rozpoczynają zajęcia praktyczne z montażu dźwięku, rejestracji, tworzenia własnych audycji, pracy z mikrofonem, pracy na żywo – przy relacjach wozem transmisyjnym, a następnie pracy z kamerą, prompterem i montażem obrazu. Mamy własną profesjonalną rozgłośnię radiową, wyposażoną w najnowszej generacji sprzęt cyfrowy i jako jedyna szkoła w kraju swój wóz transmisyjny. Mamy małe studio telewizyjne – nie wysyłamy studentów na kilkutygodniowe praktyki!!! – bo to zwykle nic nie daje. U nas zajęcia praktyczne trwają przez całe studia, pod okiem dziennikarzy z kilkunastoletnim stażem, na co dzień pracujących w Telewizji Polskiej S.A, TVN, Polsat, Polskim Radiu S.A, rozgłośniach komercyjnych.

Praktyka i obycie w zawodzie dziennikarza jest często ważniejsze od posiadanej wiedzy. My to wiemy!